Om oss

Om Smultronställen

Smultronställen startades 2006 av Peter Didriksson.

I dag är vi 30 stycken slott, herrgårdar och hotell runt om i Sverige.

”Varje upplevelse borde få förutsättningar att bli en succé”. Den övertygelsen är en av utgångspunkterna för samarbetet Smultronställen. Våra medlemmar skiljer sig åt på många sätt – men det viktigaste har de gemensamt – en samlad syn på kvalitet och värdskap. Varje vistelse ska bli värd att minnas. Med omsorg i varje detalj. Från kryddorna i köket, till de ombonade matsalarna. Från kuddarna i rummen, till de vackra omgivningarna, allt är utvalt för att göra er vistelse så angenäm som ni förväntar er.  

Smultronställen drivs och ägs av familjeföretaget Globe Marketing AB som Peter äger tillsammans med sina tre döttrar, Anna, Lina och Ida. Totalt är vi sju stycken som arbetar på Smultronställen.

Gunnar Johansson, VD - avtal, konferenser och rapporter. Mail: gunnar@globemarketing.se
Anna Didriksson Stenvaag, Vice VD, ägare - Teknisk utveckling, grafiskt ansvarig, Norgemarknaden och PR. Mail: anna@globemarketing.se
Peter Didriksson, grundare, ägare - sälj, affärsutveckling, media och PR. Mail: peter@globemarketing.se
Ingela Rossing - privbatbokningar, lojalitetsklubbar, pressreleaser och skribent. Mail: ingela@globemarketing.se
Lina Didriksson Larsson, ägare - Sälj, mässor, erbjudanden och tävlingar. Mail: lina@globemarketing.se
Ida Didriksson, ägare - Hemsida, Google Analytics, sociala medier och bildbank. Mail: ida@globemarketing.se
Marie Johansson - HR, ekonomi, mässor, presentkort. Mail: marie@globemarketing.se

Du når oss också på telefon 08-522 089 00